Duchovní deníček

Společník, který ti pomůže na cestě do nebe

Chceš být víc než křesťan, který přijde v neděli do kostela, a víc pro svůj duchovní život nedělá?

Jak na to? Co třeba mít trenéra, který bude každý den s tebou. Bude tě učit přemáhat sám sebe, všímat si příležitostí k dobrým skutkům, upřímněji hovořit s Bohem, poznávat tvé hříchy a bojovat proti nim.

Takového trenéra můžeš nalézt v tomto deníčku.

Každý den si pak na něj najdeš trochu času. Prostuduješ si, nad čím se máš právě zamyslet. Ze zamyšlení vytvoříš praktický závěr a ten se pokusíš splnit.

Není potřeba s ním strávit tolik času jako s jiným trenérem, například na fotbalu, přesto tvůj duchovní život vystřelí vzhůru jako raketa.

Mít duchovní deník není moderní výmysl, ale něco, co se používá už několik století. Spoustu svatých si psalo duchovní deníky, bohoslovci v semináři se učí ho vytvářet. Ty si nic vytvářet nemusíš, ale už máš vše předpřipravené.

Nikdo tě nebude kontrolovat, jak jsi poctivý k tomuto deníčku. Vše, co do něj napíšeš, bude jen mezi tebou a Bohem. Musíš se sám rozhodnout zodpovědně k němu přistupovat a to i ve chvílích, kdy jsi unavený nebo nemocný anebo chceš právě dělat něco jiného.

Rozhodni se a jdi do toho! Rozhodně to bude stát za to.

Zdroj obrázku: https://cdn.shortpixel.ai/client/q_glossy,ret_img/https://duchovnicek.cz/wp-content/uploads/elementor/thumbs/A-ofk2ziymd8c9w3xu99jttrao9djcfz9bosygxltpmo.png