I mobil může být zbožný

Možná nám babičky nebo dědečkové říkají, ať nejsme neustále na mobilu, ale ať děláme něco užitečnějšího nebo zbožnějšího. Jenomže i na mobilu se mohou dělat zbožné věci. Existuje velké množství aplikací, které nám (křesťanům) můžou dobře posloužit. Několik jich zde uvedu.

 

iZIDOOR je nádherná ukázka, jak může aplikace prospět v našem duchovním životě. Nevíš, co se máš pomodlit ve večerní modlitbě? iZIDOOR ti dá tip. Zapomínáš na modlitbu? Stačí si v iZIDOORu nastavit připomínku. Nechej svůj duchovní život utvářet díky citátům svatých nebo aktuálním evangelijním úryvkem s komentářem. Přečti si příběh na povzbuzení. To vše, a mnoho dalšího, můžeš mít stále u sebe – pokud si tuto aplikaci stáhneš do mobilu.

 

Bible je velká tlustá kniha, která se nám nechce nikde nosit. A ne jednoho člověka její velikost odradí. Ale co když si ji nahrajeme do mobilu – pak ji můžeme nosit všude s sebou. A v každém okamžiku a na každém místě můžeme naslouchat Slovu, které nám dal Bůh. Aplikací, které obsahují text Bible, je hodně a mají spousty vylepšení. Můžeš například vyhledávat v textu, nechat si pustit úryvky do sluchátek, dělat si poznámky a sdílet je nebo sdílet úryvky, které tě zaujali. Nebo si můžeš nastavit plán čtení, a tak číst úryvky zaměřené jen na jedno téma. Objev spoustu dalších vychytávek tak, že si stáhneš Bibli do mobilu.

 

Kancionál se používá na skoro každé mši. Co když si ale zapomenu vzít na mši Kancionál? Nevadí, otevřu si Kancionál v mobilu. Nebo co když jedu na pouť a nechce se mi tahat tak objemná knížka? Nevadí, pokud mám u sebe mobil – tam můžu mít všechny písničky. Stačí si jen stáhnout tuto appku.

 

Misál je aplikace, kterou by měl mít každý ministrant, který čte v kostele. V této aplikaci jsou totiž na každý den čtení, která se čtou při mši. Každý ministrant si tedy může natrénovat úryvek už doma, aby úroveň čtení byla taková, jaká Písmu Svatému přísluší. V této aplikaci také najdeš odpovědi ke mši ve světových jazycích, které se ti budou hodit, když přijdeš na mši, která není v češtině.

 

A existuje ještě spoustu dalších aplikací, například: Tweeting with GOD, Breviář, Liturgie.cz, S Bohem na cestách, Týden modliteb za mládež, Průvodce adventem, Malý průvodce postní dobou, …