MiniFor na Orlí hnízdě

Ve dnech 2.–4. března proběhl první letošní minifor, který byl zároveň druhý v tomto školním roce. Zázemí pro něj vytvořila salesiánská chata Orlí hnízdo, položená ve výšce cca 600 metrů nad mořem, v podbeskydské obci Pstruží. Necelých třicet kluků mohlo během celého víkendu prožít spoustu her a zábavy. Nedílnou součástí byl duchovní program tvořený mší svatou, modlitbami (např. křížovou cestou) a katechezemi. V sobotu odpoledne se kluci vydali na několikahodinový výšlap na Solárku a mohli si tak plnými doušky vychutnat pravé zimní horské prostředí s přemírou sněhu a minusovými teplotami. Doufáme, že se všem druhý minifor líbil a těšíme se na příští.

Můžete se podívat na fotky z tohoto víkendu, které jsou na stránce Fotogalerie.

 

Jako bonus přidáváme krátký rozhovor s účastníkem Sebastiánem. Sebastiáne, jak jste prožili druhý Minifor?

Minifor začal tím že jsme se rozdělili do několika skupin podle barev a pak jsme soutěžili a pak byla mše svatá na přivítání. Po hrách jsme šli spát. V sobotu ráno byl v 7:30 hod. budíček a pak rozcvička venku pak jsme šli na snídani, po snídani jsme se rozdělili do dvou skupin podle věku a pak jsme měli jsme katechezi. Po katechezi jsme měli oběd, po obědě jsme šli na tůru a na tůře jsme soutěžili a byly tam např. tyto hry, počítání stopy, zakrýt věc do sněhu, nejvyšší objekt, vypracování otázek atd. A před večeři jsme měli křížovou cestu. Po večeři jsme se dívali na film. Po filmu jsme šli spát. V neděli ráno jsme měli budíček v 7:30 hod. budíček a pak rozcvička, po rozcvičce jsme měli snídani a po snídani jsme měli mši svatou a po mši svaté jsme měli oběd a po obědě jsem uklízeli záchody atd. Potom jsme měli vyhodnocení a po vyhodnocení jsme odjížděli domů.

A co se ti nejvíce líbilo?

Nejvíc se mi líbily rozcvičky a vycházka po okolí a prostě celý víkend byl super a už se těším na další minifor v dubnu.

Díky.