Minifor ve Frýdlantu nad Ostravicí

První dubnový víkend se uskutečnil poslední minifor v tomto školním roce ve Frýdlantu nad Ostravicí na téma služba. Zahájili jsme společnou večeří, po které byly seznamovací hry po družstvech. Večer nás čekala návštěva vojenského kaplana P. Kamila Víchy, který hovořil o službě kněze v armádě. Den jsme zakončili modlitbou křížové cesty.

Sobotní ráno, ačkoliv bylo pošmourné, jsme se po rozcvičce, modlitbě a snídani vydali na Lysou horu. Dojeli jsme autobusem do Malenovic, a pak pěšky směr Ivančena, kde byla mše svatá, dál na nejvyšší vrchol Beskyd. Vrchol jsme zdolali všichni, někteří byli na Lysé hoře poprvé. Po společné vrcholové fotografii, jsme se vydali na cestu zpět do Malenovic, ale tentokrát přes Lukšinec. Cestou tam i zpět jsme hráli hry, které se započítávaly do celkového hodnocení. Po návratu byla nachystaná večeře, a po ní film Letopisy Narnie.

V neděli ráno rozcvička, modlitba a snídaně. Po snídani liturgie, kde se probíral liturgický rok. Tento blok byl zakončen testem. Dopoledne nás čekal ještě úklid, balení a oběd. Po obědě zhodnocení a vyhodnocení. Celý víkend jsme zakončili mši svatou v místní klášterní kapli.

Alan Srněnský